איי איי איי 308GTIזקני העיתונאים (ואלו שעברו את גיל 40) מספרים על ימי ה- 205GTI העליזות. מסביב לשולחן החכמים, הם מספרים בשבחה של ה- 205CTI הפתוחה שהוגרלה במגזין טורבו או שמורבו לפני שאני נכנסתי לעניינים. הם חושבים שזה נחמד, אני חושב שזה מטרחן ובינתיים החברים שלי חולמים על מכונית שנוהגת את עצמה.


כל מכונית המיועדת לנהג, היא חשובה וצריכים להיאחז בה. זה הדבר האחרון שנשאר לנו וגם מזה אנחנו לא באמת יכולים ליהנות. אנשים מתלהבים מכל טכנולוגיה שמורידה אחריות או פעילות מהנהג וקומץ חולי הגה רק שמחים לצאת ולנהוג. אז ה- 308GTI שנחתה בישראל, מצטרפת למועדון הגלגלים הנחשקים שלנו.


היכן ממוקמת הפג'ו החדשה והספורטיבית? עבור צעיר חסר פרוטה, באותה שורה כמו הלאון קופרה, הגולף GTI, ההונדה טייפ R או כל מכונית חזקה וספורטיבית שהם יכולים רק לחלום עליה. עבור בעלי ההון הבסיסי,? זה תלוי בגיל (ואולי גם בתרגיל...). בשביל חובבי הנהיגה, חובקי הילדים, היא ממוקמת באיזשהו חלום שלא מגיע בגלל חוסר בשעות שינה. אבל ה- 308GTI כאן, וזה משמח.


הנתונים מספקים את החומר הטוב ממנו ניזונים החלומות הקטנים שלנו. מנוע דינמי ונמרץ עם 270 כ"ס, מספיק בהחלט למכונית כזאת, גם אם יש חזקות ממנה. דיפרנציאל קדמי מוגבל החלקה, הוא מצרך חובה בקטגוריה. משקל, מתלים, צמיגים שנראים כמשיכת מכחול על חישוקים גדולים וקלים ועוד טובין, רק מגרים את הדמיון.


אבל לצד כל אלו, אני מבין שה- GTI של היום, היא לא ההיא של פעם. הרבה יותר מהירה וחדה, אבל גם הרבה פחות מכונית של נהג. בלם יד חשמלי ואלקטרוניקה מתקדמת מזכירות שלא נזכה לנהוג עוד שנים רבות. בקרות שמתערבות ומחליטות עבורך שאתה כבר לא האביר שדמיינת ומתנהגות לנהג כאל עלמה במצוקה, מוציאות את האוויר מהריאות ואת האדרנלין מהמוח.


זוהי מכונית מצוינת שאני וכל נהג אמתי, היינו שמחים להניח בה את הישבן. אבל העובדה המצערת שבאירוע ההשקה של מכונית מצוינת ונחשקת, נהנו העיתונאים מנהיגה בסימולטור, מעלה הרבה שאלות. מתי יהיה אפשר לנהוג בארץ הזאת? מה יהיה עם המחירים של כלי הנהיגה הנחשקים? איך הגענו למצב ש- 190,000 זה מחיר אטרקטיבי? כמה יכולה המדינה לעשוק את חובבי הרכב (כולם)?


לי נשאר רק לקוות שישברו שיאי המכירות וכמויות של ה- 308GTI ימכרו. אני גם מאחל לרוכשים שלא ממש אוהבים לנהוג ועם תחושת מיצוי גבוהה. בחלומי אני רואה הצפה של מכוניות משומשות במגרשים, מתחננות ליד 2 אוהבת. אולי אז אזכה לנהוג ולדעת שהילדים שלי לעולם לא יבינו כשיגדלו, ממה התלהבתי כשהייתי צעיר.

#GTI #פגו #308GTI

במיוחד בשבילכם
סיפורים אחרונים
תגיות לחיפוש
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

מי אנחנו

יוצרי הסדרה- אורן קוזלובסקי וערן אביבי

אורן קוזלובסקי: כתב רכב, עורך, סופר ומרצה. דמות מוכרת בעיתונות הרכב בישראל. 

ערן אביבי: עיתונאי רכב, מנחה אירועים מוטוריים ומדריך נהיגה מתקדמת. מגיש מהדורות וידאו במגזיני הרכב המובילים בארץ.

פרויקטים קודמים

צור קשר

טלפון: 052-2908843 

איש קשר: אורן קוזלובסקי

מייל: oren@theride.co.il