top of page

מזדה CX3 מגיעה כדי לנער אבק


מזדה CX3

היו היה פעם, מותג שהתכונה הבולטת שלו, היתה השונות. מכונית עם מנוע וונקל (רוטורי), רודסטר מדהימה שהפכה למובילת דרך ועיצובים שנתנו גם למכונית הרגילה ביותר שלו, מראה ספורטיבי. לאט לאט, איבד המותג היפני, חלק מהאופי המיוחד. המותג החליף את הלוגו והציע פחות ופחות דגמים מרגשים.


אותו מותג יפני, הפך בארץ לכלי רכב פרקטי ויעיל, אבל מכיוון שהמיתוג הזה היה כבר תפוס, הפך בעיני ישראלים רבים למשעמם. אבל כמו בכל סיפור טוב, כזה שמתחיל בהיו היה, גם כאן יש טוויסט בעלילה. מישהו בדלק מוטורס החליט שצריך לרענן את השם מזדה ולצקת לתוכו ערכים חדשים.


אז כחלק ממאמצי הרענון וניעור האבק ולצד מכוניות מאוד מרגשות כמו המיאטה החדשה, החל קמפיין קצת מוזר. השבוע למשל, פרסמה החברה קטלוג שצולם ע"י מצלמת גופרו, מגבו של כלבלב קטן. מהלך מוצלח יותר, היה גיוס נהג המרוצים בן קולינס (הסטיג מסדרת הטכניות טופ גיר). כל המכוניות במודעות מופיעות באדום לוהט ועכשיו השיקו גם את ה- CX3 באופן שונה.


המזדה CX3, נכנסת לגזרת הקרוסאוברים הקטנים ומבוססת על הסופר מיני המוכרת, המזדה 2. השם קצת מטעה ויכול לגרום לחלק מהמתעניינים לחשוב שמדובר בגרסה מוגבהת של המזדה 3. בשוק הקרוסאוברים הרווי, מכונית מוגבהת, במראה קרבי, עמוסה במערכות אלקטרוניקה בטוחות ומפנקות, צריכה יותר ממראה כדי לשבור את השוק. אז זו של מזדה מגיעה עם מנוע 2.0 ליטר אטמוספרי והספק מרבי של 156 כ"ס. המנוע, כמובן, מסדרת הסקייאקטיב עם תיבת 6 הילוכים וצריכת דלק בין עירונית של 19 וקצת קילומטרים לליטר (על פי היצרן).


הצעד הנועז בשיווק הג'יפון העירוני, הוא בשיטת המכירה. בשבועיים הראשונים תמכר המזדה CX3 במכירה מוקדמת בחנות הפופ-אפ הייעודית בקניון רמת אביב. מעניין אם יסרבו באולם התצוגה, לפתוח הזמנה למי שיעז להגיע אל איש המכירות ה"רגיל" והלא אופנתי?


האבזור העשיר אמור היה להספיק לדלק מוטורס כדי להציג את יתרונות החבילה ביחס למחיר של 134,000 ₪ לגרסת הזום ו- 145,000 ₪ לגרסת הפיור-וואייט המצ'פרת. תצוגת הקרנה עילית על השמשה, מערכת מולטימדיה, קיפול מראות חשמלי והתנעה ללא מפתח, אמורים לקסום לצעירים המחפשים מכונית קטנה ואופנתית.


במהלך מסיבת העיתונאים, ניסו להוסיף מעט קסם ונועזות ל- CX3 ובישרו ש"האדום נכנס גם לפנים הרכב..." גם "יש לנו פטיש לאדום" נזרק לחלל האוויר. בהקשר של ריגושים והצערת המותג, זה בערך כמו הפולניה שצעקה במהלך המשגל "בז', בז'... נצבע את התקרה בבז'..." למי אכפת מצבע הריפוד כשמנסים לשדר ריגוש?


זה לא שיש לי משהו נגד מזדה. להיפך, אני בעצמי חיפשתי אחת כזאת שתכיל זוג, שני זוגות תאומים וכלב שמסרב למות ומשיר פרווה בכל מקום. יש משהו נחמד במכונית אמינה ומשעממת, שעושה הכל טוב וקל לטפל בה. גם אני עברתי את כל שלבי המזדה בחיי – החל מחיפוש נואש אחר MX3 מתפרקת, עם מנוע 1.8 ליטר בתצורת V6 ועד למרדף אחר מזדה 5 למשפחה התפרנית.


רוצים לשדר ריגוש ונועזות? תביאו את גרסת הספורט GT החדשה של המזדה 3. מכוניות המותג אהובות ונמכרות בגלל שהנהג הישראלי רוצה מכונית בסיסית ומשעממת. אל תהרסו לו את השקט הנפשי שיש לו עם דגמי מזדה היעילים והאמינים. את חולי ההגה והנערים, כבר תפסתם עם המיאטה, לדעתי זה מספיק.
Comments


במיוחד בשבילכם
סיפורים אחרונים
תגיות לחיפוש
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page