top of page

קאדילק מנסים לשדר מנהטן עם ה- CT6קאדילק CT6

כשמותג עובר שינוי וצריך להמציא את עצמו מחדש, זה יכול לבלבל. שיעור מעניין במיתוג מחדש של מותג עם עבר עשיר מתקיים באולם נעים ברחוב הסדנאות 1 שבהרצליה. מסרים שפעם צעקו א-מ-רי-קה!, יו-ק-רה או ה-צ-ל-חה, מתחלפים לכאלו שבעיני רדודים ומעט ריקים יותר כמו לייף-סטייל.


היצרן האמריקאי, יצא למסע רענון וחיפוש. הצעד הראשון במיתוג מחדש הוא כמובן ניעור האבק. צעד חשוב, אבל טריקי ומסוכן. בקאדילק ניערו גם את ההנהלה, הערכים ואפילו את שורשים. המותג הכל כך אמריקאי, עם המנועים הגדולים, מערכות החשמל המוגזמות ופסי הכרום שלא נגמרים, תדלק ויצא מדטרויט- יצא כדי לא לחזור. אחרי שתושבי דטרויט בעצמם ברחו משם, היה להם ברור שמנהטן, זה המקום.


את תרבות הדיינר והעצמה, החליפו בתפריט פיוז'ן אופנתי עם נגיעות של רכות ותחכום. את אולם התצוגה, החליפה גלריה ברחוב האדסון 330 ושם לצד מכוניות מעוצבות, יוצגו תערוכות וערבי שירה בדיבור- שילוב של גלאם, עם פואטרי סלאם. מצטער, אבל אני אוהב את אמריקה שלי, גדולה ובוטה. בשבילי, אמריקה זה שרירים ומכשירים, המון רעש ושיהיה מוגזם.


מכונית הדגל שמובילה את המהפכה, היא ה- CT6. מה שנקרא באזורינו, מכונית פאר גדולה. המכונית החדשה מרשימה ומאובזרת בהתאם למה שמצפים מאמריקאית גדולה. חימום ואוורור מושבים, משטח טעינה לטלפון החכם, הגה מחומם ושלל אבזרי בטיחות מתקדמים, כבר כלולים במחיר. גם העיצוב, גדול ותופס את העין. חישוקי ה-"19 קצת מאופקים מידי לטעמי- אפשר להכניס הרבה יותר בלינג ב- "21.


מתחת למכסה המנוע המרשים, הביאו החברה הטובים מ- UMI את מנוע ה- 3.6 ליטרים (עם 335 כ"ס). אני מבין שהמסה הקריטית של מכירות הפלח הזה, מתבססות על המנועים הבסיסיים, אבל בשביל מיתוג מחדש צריך ביצים! למה לא הביאו את גרסת ההיבריד פלאגאין?! למה מנוע הטווין טורבו העצמתי שצועק אמריקה, לא הגיע? ולמה אין בהיצע מנוע V8?!


אולי אני מיושן, אבל להציג מנהטן בהרצלייה, זה קצת חלש. לא שתל אביב משדרת ניו-יורק, אבל לפחות שם יש התחלה של רכבת תחתית. 335 כ"ס, זה יפה, אבל במונחים של ניקור עיניים וסטטוס בפייסוש, זה לא ממש גורף לייקים. כדי לפרוץ קדימה, צריך הרבה יותר תוכן ומסר חד וברור. אני במקום אור קליין (מנהל חטיבת היוקרה ב- UMI), לא הייתי בונה רק על מחיר אטרקטיבי. כמה אטרקטיבי? מעט פחות מ- 550,000 שקלים. פחות מהמתחרות הישירות מאירופה.


ברור שאת מרכז טבלת המכירות, תופסת (ותמשיך לתפוס) ה- XT5. כולם רוצים היום רכבי כבישטח מוגבהים עם מראה קשוח וים של כאילו. גם בקאדילק יודעים את זה ועד 2020 הם ירחיבו את היצע ה- SUVים שלהם ויענו על הדרישה. אבל דווקא למכוניות כמו ה- CT6, יש מקום בבניית השפה המותגית. להגדיר את קהל היעד כ- Young Professionals, זה יפה ואולי נכון, אבל לא מתחבר לי עם קאדילק.


באופן אישי, הכי קרוב שהגעתי לעולם ה- Young Professionals זה לשמוע את D.I.S.C.O של עברי לידר במכונית. אני מאוד רוצה שקאדילק ישברו את כל שיאי המכירות, כי רק ככה אולי אקנה פעם קאדילק משומשת במחיר טוב מאיזה מקצוען צעיר שהזדקן. תחזירו לי את קאדילק של פעם, עם הברזלים והשרירים. תחזירו לי את הפאר המוצלח והמוגזם, אבל בלי כל הפוליטיקלי קורקט. אני מבין את הצורך לצאת מדטרויט, אבל למה להרוג גם את איש המרלברו בדרך?Comentarios


במיוחד בשבילכם
סיפורים אחרונים
תגיות לחיפוש
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page